TNPW060310K5FHTA
Mfr.Part #
TNPW060310K5FHTA
Description
RES 10.5K OHM 1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
13 Weeks
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Military
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
10.5kOhms
Datasheets
TNPW060310K5FHTA
Vishay / Dale TNPW060310K5FHTA
TNPW Series, Thin Film, 10.5kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C