TNPW060310K5FHEA
Mfr.Part #
TNPW060310K5FHEA
Description
RES 10.5K OHM 1% 1/10W 0603
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Depth :
850μm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±1%
Length :
1.6mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
10.5kOhms
Military Standard :
Not
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW060310K5FHEA
Vishay / Dale TNPW060310K5FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 10.5kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C