TNPW060310K5DHTA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060310K5DHTA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 10.5K OHM 0.5% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Military
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±0.5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Number of Terminations :
2
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
100mW
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
10.5kOhms
Datasheets
TNPW060310K5DHTA
Vishay / Dale TNPW060310K5DHTA
TNPW Series, Thin Film, 10.5kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C