TNPW060310K5DETA
Mfr.Part #
TNPW060310K5DETA
Description
RES 10.5K OHM 0.5% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
10.5kOhms
Length :
1.6mm
Termination :
SMD/SMT
Contact Plating :
Lead, Tin
Case Code (Metric) :
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Military
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Voltage - Rated DC :
75V
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated :
75V
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height :
450μm
Weight :
2.012816mg
Width :
800μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW060310K5DETA
Vishay / Dale TNPW060310K5DETA
TNPW Series, Thin Film, 10.5kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C