TNPW060310K5BXEA
Mfr.Part #
TNPW060310K5BXEA
Description
RES 10.5K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Resistance :
10.5kOhms
Power Rating :
100mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW060310K5BXEA
Vishay / Dale TNPW060310K5BXEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 10.5kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C