TNPW060310K4BEEA
Mfr.Part #
TNPW060310K4BEEA
Description
RES 10.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
63mW
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
1 (Unlimited)
Length :
1.6002mm
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
75V
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Series :
TNPW e3
REACH SVHC :
Unknown
Mount :
Surface Mount
Contact Plating :
Tin
Height :
558.8μm
Resistance :
10.4kOhms
Width :
838.2μm
Voltage - Rated DC :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Max Power Dissipation :
100mW
Datasheets
TNPW060310K4BEEA
Vishay / Dale TNPW060310K4BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 10.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C