TNPW060310K4BECN
Mfr.Part #
TNPW060310K4BECN
Description
RES 10.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Series :
TNPW
Power Rating :
100mW
Feature :
Military
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
10.4kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW060310K4BECN
Vishay / Dale TNPW060310K4BECN
TNPW Series, Thin Film, 10.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C