TNPW060310K2FETA
Mfr.Part #
TNPW060310K2FETA
Description
RES 10.2K OHM 1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Resistance :
10.2kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Military
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Published :
Series :
TNPW
Datasheets
TNPW060310K2FETA
Vishay / Dale TNPW060310K2FETA
TNPW Series, Thin Film, 10.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C