TNPW060310K2BHTA
Mfr.Part #
TNPW060310K2BHTA
Description
RES 10.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
10.2kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW060310K2BHTA
Vishay / Dale TNPW060310K2BHTA
TNPW Series, Thin Film, 10.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C