TNPW060310K2BEEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060310K2BEEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 10.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
500
In Stock :
500
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
1608
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated DC :
50V
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Thin Film
Depth :
850μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
0603
Ratings :
AEC-Q200
Military Standard :
Not
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Width :
850μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Free :
Lead Free
Resistance :
10.2kOhms
REACH SVHC :
Unknown
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
TNPW e3
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
75V
Max Power Dissipation :
100mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height :
558.8μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Length :
1.6mm
Datasheets
TNPW060310K2BEEA
Vishay / Dale TNPW060310K2BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 10.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C