TNPW060310K1BEEA
Mfr.Part #
TNPW060310K1BEEA
Description
RES 10.1K OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Published :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
10.1kOhms
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPW e3
Width :
850μm
Max Operating Temperature :
155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Length :
1.6mm
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Voltage - Rated :
75V
Voltage - Rated DC :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW060310K1BEEA
Vishay / Dale TNPW060310K1BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 10.1kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C