TNPW060310K0FHTA
Mfr.Part #
TNPW060310K0FHTA
Description
RES 10K OHM 1% 1/10W 0603
Feature :
Military
Depth :
850μm
Tolerance :
±1%
Resistance :
10kOhms
Factory Lead Time :
13 Weeks
Case Code (Metric) :
Series :
TNPW
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
75V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Width :
850μm
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Radiation Hardening :
No
Length :
1.6mm
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Military Standard :
Not
Height :
450μm
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW060310K0FHTA
Vishay / Dale TNPW060310K0FHTA
TNPW Series, Thin Film, 10kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C