TNPW060310K0FHEA
Mfr.Part #
TNPW060310K0FHEA
Description
RES 10K OHM 1% 1/10W 0603
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Composition :
Thin Film
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
10kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Military Standard :
Not
Published :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
100mW
No
Depth :
850μm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE; PRECISION; RATED AC VOLTAGE: 75V
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW060310K0FHEA
Vishay / Dale TNPW060310K0FHEA
FIXED RESISTOR TNPW e3 Series, Thin Film, 10kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C