TNPW060310K0DHTA
Mfr.Part #
TNPW060310K0DHTA
Description
RES 10K OHM 0.5% 1/10W 0603
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Feature :
Military
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
TNPW
Resistance :
10kOhms
Datasheets
TNPW060310K0DHTA
Vishay / Dale TNPW060310K0DHTA
TNPW Series, Thin Film, 10kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C