TNPW060310K0DHEA
Mfr.Part #
TNPW060310K0DHEA
Description
RES 10K OHM 0.5% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
Length :
1.6mm
Series :
TNPW e3
Voltage - Rated DC :
50V
Resistance :
10kOhms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
850μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Military Standard :
Not
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW060310K0DHEA
Vishay / Dale TNPW060310K0DHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 10kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C