TNPW060310K0DEEC
Mfr.Part #
TNPW060310K0DEEC
Description
RES 10K OHM 0.5% 1/10W 0603
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.5%
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
10kOhms
Series :
TNPW e3
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW060310K0DEEC
Vishay / Dale TNPW060310K0DEEC
TNPW e3 Series, Thin Film, 10kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C