TNPW060310K0BXEA
Mfr.Part #
TNPW060310K0BXEA
Description
RES 10K OHM 0.1% 1/10W 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW e3
Published :
Length :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
10kOhms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
100mW
No
Military Standard :
Not
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
850μm
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW060310K0BXEA
Vishay / Dale TNPW060310K0BXEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 10kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C