TNPW060310K0BHTA
Mfr.Part #
TNPW060310K0BHTA
Description
RES 10K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Supplier Device Package :
Positronic
Subcategory :
D-Sub Connectors
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Resistance :
10 kOhms
Features :
Military
Height - Seated (Max) :
0.022 (0.55mm)
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.061 L x 0.033 W (1.55mm x 0.85mm)
Failure Rate :
1 (Unlimited)
Brand :
Amphenol Positronic
Datasheets
TNPW060310K0BHTA
Vishay / Dale TNPW060310K0BHTA
TNPW Series, Thin Film, 10 kOhms, 0.1W, 1/10W, ±0.1%, -55°C ~ 125°C