TNPW060310K0BETA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060310K0BETA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 10K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
850μm
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
10kOhms
Case Code (Imperial) :
Max Power Dissipation :
100mW
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height :
558.8μm
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.1%
Termination :
SMD/SMT
Supplier Device Package :
REACH SVHC :
Unknown
Number of Pins :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
100mW
Military Standard :
Not
Series :
TNPW
Factory Lead Time :
13 Weeks
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
75V
Length :
1.6mm
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
75V
Depth :
850μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Lead Free :
Contains Lead
Feature :
Military
Datasheets
TNPW060310K0BETA
Vishay / Dale TNPW060310K0BETA
TNPW Series, Thin Film, 10kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C