TNPW060310K0BEEC
Mfr.Part #
TNPW060310K0BEEC
Description
RES 10K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW e3
Length :
1.6002mm
Contact Plating :
Tin
Factory Lead Time :
13 Weeks
Width :
838.2μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
558.8μm
Resistance :
10kOhms
Power Rating :
100mW
Max Power Dissipation :
100mW
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW060310K0BEEC
Vishay / Dale TNPW060310K0BEEC
TNPW e3 Series, Thin Film, 10kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C