TNPW060310K0BEEA
Mfr.Part #
TNPW060310K0BEEA
Description
RES 10K OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
10 kOhms
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Series :
TNPW e3
Failure Rate :
Other Names :
TNP10.0KAACT
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Brand :
Amphenol Positronic
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Positronic
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Packaging :
Cut Tape (CT)
Size / Dimension :
0.063 L x 0.033 W (1.60mm x 0.85mm)
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Tolerance :
±0.1%
Subcategory :
D-Sub Connectors
Height - Seated (Max) :
0.022 (0.55mm)
Datasheets
TNPW060310K0BEEA
Vishay / Dale TNPW060310K0BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 10 kOhms, 0.125W, 1/8W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C