TNPW0603109KBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603109KBEEA
Description
RES 109K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
2
Max Power Dissipation :
100mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
558.8μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Width :
838.2μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
1.6002mm
Power Rating :
63mW
Resistance :
109kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW0603109KBEEA
Vishay / Dale TNPW0603109KBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 109kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C