TNPW0603107RFHTA
Mfr.Part #
TNPW0603107RFHTA
Description
RES 107 OHM 1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
107Ohms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW0603107RFHTA
Vishay / Dale TNPW0603107RFHTA
TNPW Series, Thin Film, 107Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C