TNPW0603107RBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603107RBEEA
Description
RES 107 OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated DC :
50V
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
558.8μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
107Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Tin
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Radiation Hardening :
No
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
75V
Length :
1.6002mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Width :
838.2μm
Datasheets
TNPW0603107RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603107RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 107Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C