TNPW0603107KFEEA
Mfr.Part #
TNPW0603107KFEEA
Description
RES 107K OHM 1% 1/10W 0603
Tolerance :
±1%
2
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
107kOhms
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW0603107KFEEA
Vishay / Dale TNPW0603107KFEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 107kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C