TNPW0603107KBYEA
Mfr.Part #
TNPW0603107KBYEA
Description
RES 107K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
107kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
TNPW0603107KBYEA
Vishay / Dale TNPW0603107KBYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 107kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C