TNPW0603107KBEEN
Mfr.Part #
TNPW0603107KBEEN
Description
RES 107K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated DC :
100V
Width :
838.2μm
Resistance :
107kOhms
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
TNPW e3
Length :
1.6002mm
Height :
558.8μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
100mW
Composition :
Thin Film
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW0603107KBEEN
Vishay / Dale TNPW0603107KBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 107kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C