TNPW0603107KBEEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW0603107KBEEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 107K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
50V
Contact Plating :
Tin
Supplier Device Package :
Resistance :
107kOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height :
558.8μm
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW e3
REACH SVHC :
Unknown
Max Power Dissipation :
100mW
Width :
850μm
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Length :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Military Standard :
Not
Termination :
SMD/SMT
Number of Pins :
2
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
850μm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
75V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Composition :
Thin Film
Datasheets
TNPW0603107KBEEA
Vishay / Dale TNPW0603107KBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 107kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C