TNPW0603105RFHTA
Mfr.Part #
TNPW0603105RFHTA
Description
RES 105 OHM 1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
2
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e0
Mounting Feature :
Surface Mount
Feature :
Military
Resistance :
105Ohm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TNPW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
yes
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Working Voltage :
75V
Datasheets
TNPW0603105RFHTA
Vishay / Dale TNPW0603105RFHTA
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW Series, Thin Film, 105Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C