TNPW0603105KFHTA
Mfr.Part #
TNPW0603105KFHTA
Description
RES 105K OHM 1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Feature :
Military
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
105kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW0603105KFHTA
Vishay / Dale TNPW0603105KFHTA
TNPW Series, Thin Film, 105kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C