TNPW0603105KFHEA
Mfr.Part #
TNPW0603105KFHEA
Description
RES 105K OHM 1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Depth :
850μm
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±1%
Length :
1.6mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Published :
Resistance :
105kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Military Standard :
Not
Contact Plating :
Tin
Datasheets
TNPW0603105KFHEA
Vishay / Dale TNPW0603105KFHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 105kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C