TNPW0603105KDETA
Mfr.Part #
TNPW0603105KDETA
Description
RES 105K OHM 0.5% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
105kOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Height :
450μm
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
800μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
1 (Unlimited)
Length :
1.6mm
Feature :
Military
Series :
TNPW
Radiation Hardening :
No
Case Code (Imperial) :
Datasheets
TNPW0603105KDETA
Vishay / Dale TNPW0603105KDETA
TNPW Series, Thin Film, 105kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C