TNPW0603105KDEEA
Mfr.Part #
TNPW0603105KDEEA
Description
RES 105K OHM 0.5% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
105kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Datasheets
TNPW0603105KDEEA
Vishay / Dale TNPW0603105KDEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 105kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C