TNPW0603105KBHTA
Mfr.Part #
TNPW0603105KBHTA
Description
RES 105K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
1 (Unlimited)
Published :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
105kOhms
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW0603105KBHTA
Vishay / Dale TNPW0603105KBHTA
TNPW Series, Thin Film, 105kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C