TNPW0603105KBETA
Mfr.Part #
TNPW0603105KBETA
Description
RES 105K OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
75V
Non-RoHS Compliant
Published :
13 Weeks
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Width :
838.2μm
Number of Terminations :
2
Length :
1.6002mm
TNPW
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Height :
558.8μm
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
105kOhms
Case Code (Imperial) :
Datasheets
TNPW0603105KBETA
Vishay / Dale TNPW0603105KBETA
TNPW Series, Thin Film, 105kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C