TNPW0603104KBETA
Mfr.Part #
TNPW0603104KBETA
Description
RES 104K OHM 0.1% 1/10W 0603
2
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
104kOhms
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW0603104KBETA
Vishay / Dale TNPW0603104KBETA
TNPW Series, Thin Film, 104kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C