TNPW0603104KBECN
Mfr.Part #
TNPW0603104KBECN
Description
RES 104K OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
104kOhms
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Military
Supplier Device Package :
Series :
TNPW
Datasheets
TNPW0603104KBECN
Vishay / Dale TNPW0603104KBECN
TNPW Series, Thin Film, 104kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C