TNPW0603102RFEEA
Mfr.Part #
TNPW0603102RFEEA
Description
RES 102 OHM 1% 1/10W 0603
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPW e3
Resistance :
102Ohms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW0603102RFEEA
Vishay / Dale TNPW0603102RFEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 102Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C