TNPW0603102RDETA
Mfr.Part #
TNPW0603102RDETA
Description
RES 102 OHM 0.5% 1/10W 0603
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
Resistance :
102Ohms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Military
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Series :
TNPW
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW0603102RDETA
Vishay / Dale TNPW0603102RDETA
TNPW Series, Thin Film, 102Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C