TNPW0603102RDEEA
Mfr.Part #
TNPW0603102RDEEA
Description
RES 102 OHM 0.5% 1/10W 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Tin
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
102Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Published :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.5%
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW0603102RDEEA
Vishay / Dale TNPW0603102RDEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 102Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C