TNPW0603102KBYEA
Mfr.Part #
TNPW0603102KBYEA
Description
RES 102K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
102kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
TNPW0603102KBYEA
Vishay / Dale TNPW0603102KBYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 102kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C