TNPW0603102KBHTA
Mfr.Part #
TNPW0603102KBHTA
Description
RES 102K OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
102kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
TNPW
Published :
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW0603102KBHTA
Vishay / Dale TNPW0603102KBHTA
TNPW Series, Thin Film, 102kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C