TNPW0603100RFHTA
Mfr.Part #
TNPW0603100RFHTA
Description
RES 100 OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
75V
Series :
TNPW
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±1%
Height :
450μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
155°C
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
100Ohms
Termination :
SMD/SMT
Feature :
Military
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Width :
850μm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
1.6mm
Datasheets
TNPW0603100RFHTA
Vishay / Dale TNPW0603100RFHTA
TNPW Series, Thin Film, 100Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C