TNPW0603100RFETA
Mfr.Part #
TNPW0603100RFETA
Description
RES 100 OHM 1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Feature :
Military
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW
Resistance :
100Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
TNPW0603100RFETA
Vishay / Dale TNPW0603100RFETA
TNPW Series, Thin Film, 100Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C