TNPW0603100RDHTA
Mfr.Part #
TNPW0603100RDHTA
Description
RES 100 OHM 0.5% 1/10W 0603
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Military
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
100Ohms
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW0603100RDHTA
Vishay / Dale TNPW0603100RDHTA
TNPW Series, Thin Film, 100Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C