TNPW0603100RDETA
Mfr.Part #
TNPW0603100RDETA
Description
RES 100 OHM 0.5% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
155°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.5%
Feature :
Military
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
100Ohms
Series :
TNPW
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Contact Plating :
Lead, Tin
Voltage - Rated :
75V
Datasheets
TNPW0603100RDETA
Vishay / Dale TNPW0603100RDETA
TNPW Series, Thin Film, 100Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C