TNPW0603100RDEEA
Mfr.Part #
TNPW0603100RDEEA
Description
RES 100 OHM 0.5% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
100Ohms
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPW e3
Length :
1.6mm
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Termination :
SMD/SMT
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Weight :
2.012816mg
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Contact Plating :
Tin
Height :
450μm
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Width :
800μm
Datasheets
TNPW0603100RDEEA
Vishay / Dale TNPW0603100RDEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 100Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C