TNPW0603100RBYEA
Mfr.Part #
TNPW0603100RBYEA
Description
RES 100 OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
1.6mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Depth :
850μm
Resistance :
100Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
Military Standard :
Not
Datasheets
TNPW0603100RBYEA
Vishay / Dale TNPW0603100RBYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 100Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C