TNPW0603100RBXEA
Mfr.Part #
TNPW0603100RBXEA
Description
RES 100 OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Supplier Device Package :
Subcategory :
D-Sub Connectors
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Number of Terminations :
2
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Positronic
Height - Seated (Max) :
0.022 (0.55mm)
Resistance :
100 Ohms
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Series :
TNPW e3
Size / Dimension :
0.061 L x 0.033 W (1.55mm x 0.85mm)
Failure Rate :
RoHS :
Details
Brand :
Amphenol Positronic
Datasheets
TNPW0603100RBXEA
Vishay / Dale TNPW0603100RBXEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 100 Ohms, 0.125W, 1/8W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C