TNPW0603100RBHTA
Mfr.Part #
TNPW0603100RBHTA
Description
RES 100 OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package :
Resistance :
100Ohms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW0603100RBHTA
Vishay / Dale TNPW0603100RBHTA
TNPW Series, Thin Film, 100Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C